![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgO7sgRhX5hzFJw-kwMX2GfZhSZnA8iPvDmhXx5hFTltr43CxTmqFQ2th-QnvvTAkttf13hRletaoWIN_t35eNjD4Sb39nYR6-OBePYgsNrRGKqUaubouQRhJL_lqakgeUX4ArNQQ/s320/nutella.jpg)
5 kg of Nutella. Just for the record, that container of Nutella costs almost $80.00.
Now, I really, really like Nutella, to the point where I can't keep it in the house. But the bottles I buy are generally *13 oz*. Which equals 0.368543801 kilograms.
I had some thoughts about who might need that much Nutella. I think maybe these guys:
No comments:
Post a Comment